• (068) 861 81 02
  • (099) 472 42 58
зворотній дзвінок
  • dozdorovya@gmail.com
  • Пн-Пт з 10.00 до 18.00
    Сб та Нд 10.00 до 16.00

Надлишок глюкози в організмі прискорює старіння

    Вчені з Університету штату Нью-Йорк прийшли до висновку, що уповільнити процес старіння може низкоуглеводная дієта. Зменшення частки простих вуглеводів у раціоні віддалить настання старості.

    У нашому організмі є приховані руйнівні сили, серед яких — гликирование і запалення. Саме вони підкошують здоров'я людини і скорочують тривалість життя. Каталізаторами цих процесів часто стають вуглеводні продукти, що викликають надлишок глюкози в крові.

   Гликирование — це процес, в ході якого відбувається «карамелізація» білків. Так, при надходженні в організм надлишкової кількості глюкози, її молекули з'єднуються з молекулами білка і утворюють КПНГ-полімери, які відкладаються в органах і тканинах. Глюкоза руйнує колаген і еластин в стінках судин. В результаті з'являються зморшки, закупорюються судини, виникають артрози суглобів, порушуються нейронні зв'язки в мозку, каламутніє кришталик ока. Велику кількість кінцевих продуктів глікації онкологи виявляють у тканинах, уражених раком. Тканини головного мозку також перенасичені ними у хворих з деменцією.

     Чим вище рівень цукру в крові, тим більше КПНГ накопичується, і тим швидше людина старіє. Розуміння того, з якою швидкістю відбувається гликирование білків, дає зрозуміти, старієте ви в біологічному плані швидше, ніж у календарному. Щоб дізнатися це, можна здати аналіз на глікований гемоглобін

     Потрібно вчитися є складні вуглеводи, а кількість простих (це борошняне і солодке) — скорочувати. Тому що злізти з «вуглеводної голки» з віком все складніше — організм формує метаболічну пам'ять. Це означає, що він пам'ятає: глюкоза раніше була підвищена, і руйнування білків йде за принципом доміно, хоча рівень глюкози може більше не підскакувати.

   Щоб уповільнити процес глюкурування, потрібно не тільки правильно харчуватися, але і підживлювати організм вітамінами — це таурин, вітаміни В1 і В6, В12, Л-карнозин.